Vyhodnotenie súťažnej činnosti KK Kanianka za sezónu 2017/2018

Súťažná sezóna 2017-2018 bola našou 5. sezónou, zároveň však zatiaľ našou najúspešnejšou. Po minulej sezóne 2016-2017, v ktorej sme získali celkovo 15 medailí, táto sezóna predstihla naše očakávania.

Jesennú časť súťažila prakticky len Sysa Mišeje. V Slovenskom pohári sa v dvoch kolách umiestnila na 7. mieste, čo je jej v celkovom hodnotení vynieslo 5. miesto a nomináciu na M-SR. V jarnej časti sa potom rozbehla a okrem nej aj Terezka, Miška a súťažiť začala aj Viky. V seniorských veteránskych kategóriách súťažil tento rok len Dr. Kubík. Celkovo sa naši pretekári zúčastnili na 17 súťažiach, z toho 6 medzinárodných, 3 z toho v ČR. Na jednej súťaži v našom tíme zápasila aj pretekárka z Banskej Bystrice – Anička Uhlárová. Terezka sa konečne presadila aj v Slovenskom pohári – v kumite, kde po jednom 2. a po jednom 5. mieste získala celkovo 4. miesto s tretím najvyšším počtom bodov a tiež nomináciu na M-SR. Miška v Slovenskom pohári v kumite skončila celkovo na 9. mieste s jedným umiestnením na 5. mieste. Nomináciu na M-SR si neskôr vybojovala na súťaži v Žiline. Celkovo sme za sezónu získali 25 medailí, z toho 4 v seniorských kategóriách a 21 v kategóriách detí a mládeže, išlo o 3 zlaté, 9 strieborných a 13 bronzových medailí. Sysa získala 5 medailí – 1 zlatú, 3 strieborné a 1 bronzovú, 3. miestom na M-SR Shito-ryu si vybojovala aj účasť na ME Shito-ryu, na ktorom získala pekné 5. miesto a je našou najúspešnejšou pretekárkou, Terezka je druhá najúspešnejšia, získala celkovo 6 medailí, 2 strieborné a 4 bronzové, jej najvýraznejším úspechom bolo v tejto sezóne celkové 4. miesto v SP. Príjemne prekvapila Miška, ktorá prakticky súťažila svoju prvú sezónu a hneď získala 4 medaile, jednu zlatú, 1 striebornú a 2 bronzové. Najväčší objav sezóny v našom klube je však Viktória Mišejová, ktorá začala súťažiť až niekedy v marci, no stihla si priniesť tiež 4 medaile – 1 striebornú a 3 bronzové a jej najväčší úspech je 3. miesto na M-SR Goju-ryu. V senioroch najprv potvrdil svoje medailové úspechy z minulého roku Dr. Kubík na Orava Cupe, kde získal zlatú a bronzovú medailu, a neskôr konečne zabodoval medailovo aj na M-SR seniorov, odkiaľ si priniesol 2 bronzové medaile.

Všetkým pretekárov ďakujeme za vzornú reprezentáciu, zároveň aj trénerom a rodičom za obetavosť pri tréningoch a víkendoch strávených na súťažiach, ktorí tvoria náš tím. Zároveň by sme chceli poďakovať najmä pánovi Kozákovi, ktorý sa posledný rok mimoriadne stará o naše vnútorné priestory do-jo a neustále ich vylepšuje a opravuje. To prispieva aj k lepšej tréningovej pohode všetkých.

Vyhodnotenie súťažnej činnosti KK Kanianka za rok 2015 a sezónu 2014/2015

V roku 2015 sme sa zúčastnili celkovo na siedmych súťažiach usporiadaných SsZK a SZK. Zúčastnilo sa ich celkovo 9 pretekárov, dvaja v seniorských kategóriách a siedmi v žiackych a dorasteneckých kategóriách a kategóriách kadetov. Spolu sme mali 4× účasť na M-SR. Dve účasti boli v seniorských kategóriách veteránov, jedna v kategóriách žiakov a jedna v kategóriách dorastencov. Celkovo za rok 2015 sme získali 9 medailí, a to 1 zlatú, 1 striebornú a 7 bronzových. Tento rok sme obhájili titul majstra SR v kumite seniorov nad 55 rokov, stal sa ním náš predseda p. Mgr. Ján Šimko. Potešilo 3. miesto z M-SR seniorov v kumite do 45 rokov, ktoré získal náš podpredseda MUDr. Jozef Kubík. Na M-SR žiakov sa prebojovala Terezka Vážanová, a to hneď 2 kategóriách, v kumite nakoniec obsadila výborné 4. miesto. Na konci roka sa prebojovala na M-SR dorastencov aj Eliška Žilová, svojím 4. miestom na Majstrovstvách SsZK v Žiari nad Hronom. Z ostatných našich pretekárov vybojovali medaile: 1 striebornú – Andrea Jaďuďová, 4 bronzové – Terezka Vážanová, 1 bronzovú – Jakub Holenda a 1 bronzovú – Nina Beňadíková.

Za sezónu jeseň 2014 – jar 2015 sme sa zúčastnili siedmych súťaží, z toho jedna bola medzinárodná Veľká cena Poľska a dve z toho boli M-SR. Spolu za sezónu sme získali 14 medailí. A to jednu zlatú, 5 strieborných a 8 bronzových. Zlatá medaila bola už vyššie spomínaný titul majstra SR v kumite seniorov nad 55 rokov. Z Poľska sme priniesli 6 medailí zo 6 kategórii, 3 strieborné a 3 bronzové. Najúspešnejší v sezóne bol Mgr. Ján Šimko s jednou zlatou a jednou bronzovou medailou, druhá najúspešnejšia bola Andrea Jaďuďová s 2 striebornými medailami, tretí najúspešnejší je MUDr. Jozef Kubík s jednou striebornou a 2 bronzovými medailami. Štvrtý je p. Ing. Juraj Lietavec s jednou striebornou a jednou bronzovou medailou, potom nasledujú: Daniel Píš s jednou striebornou, Terezka Vážanová s dvomi bronzovými medailami, Nina Beňadíková a Jakub Holenda získali po jednej bronzovej medaile.

Webmaster & Webdesign: Vlado F. © 2013